Založ si blog

Chceme mier!

Slovensko a Európa fungujú úplne proti zmyslu demokracie a v rozpore s prijatými zákonmi a ústavami. Odkedy kdekoľvek na svete jestvuje republikánska forma vlády resp. parlamentarizmus, tak všade je nad slnko jasnejšie, že parlament je ten, kto plní kontrolnú funkciu a vláda je výkonný orgán, ktorý pod kontrolnú funkciu parlamentu spadá. Na Slovensku je to ešte obzvlášť potencované tým, že vláde vyslovil parlament nedôveru a teda taká vláda môže do volieb len kúriť a svietiť a nerozhodovať o zásadných veciach, akou určite je zatiahnutie krajiny do vojny.

Neoliberálny svet európskych vlád, do ktorých sa dostali tragikomické figúrky bez empatie, znalostí, diplomov a skúseností si však uzurpuje práva, ktoré nemá!

Keď nemecký parlament požiadal svoju vládu, aby mu poskytla výsledky vyšetrovania sabotáže na plynovode Nord Stream, vláda poslancom povedala, že im ich nemôže poskytnúť, lebo ide o chúlostivé informácie. Chápem – pre tých, čo si želajú vojnu s Ruskom a potrebujú v jej prospech manipulovať verejnosť, je informácia o tom, že plynovod vyhodili do vzduchu nie Rusi, ale Amíci s Britmi chúlostivou záležitosťou. Lenže, v prvom rade by malo ísť o pravdu!

Keď sa slovenský parlament zíde, aby rokoval o poslaní, či neposlaní stíhačiek na Ukrajinu, čo by sme urobili ako prvá a jediná krajina na svete a Rusi by to chápali, ako naše priame zapojenie do vojny, tak odvolaný(!) minister obrany zavolá predsedovi parlamentu a prikáže mu, aby schôdzu zrušil! A poslušný exmafián na čele parlamentu príkaz poslušne vykoná. Akým právom člen exvýkonnej moci prikazuje členovi kontrolnej moci? Reči o tom, že bez Naďa by taká schôdza nemala zmysel sú úplne nezmyselné!

Našťastie, zdá sa, že slovenský ľud sa konečne prebúdza. Séria mierových pochodov, konaných po celom Slovensku, ktorá vyvrcholí 3. marca o 17,00 v Bratislave mohutnie. Včera v len sedemnásťtisícových Malackách prišlo odhadom vyše tisíc ľudí. A to do tej tisícky nezaratúvam množstvo šoférov okoloidúcich áut, ktorí pochod podporovali mohutným trúbením.

Video viď. TU

Dáva to nádej, že vojne zabránime, dáva to nádej, že tú vojnychtivú chamraď z vlády a prezidentského paláca my – „mieroví štváči“ odstránime.

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076950x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie