Založ si blog

President manufactory s r. o.

Marketingové agentúry nám v priebehu pár týždňov vyrobili z neznámeho nímanda Andreja Kisku prezidenta. Nepoučili sme sa a v nasledujúcich voľbách nám marketingové agentúry vyrobili z neznámej ženy prezidentku. V oboch prípadoch občania volili ľudí, o ktorých celoživotnej histórii a celoživotných postojoch nič nevedeli. Bol im predložený len „skvostný“ príbeh týchto kandidátov z čias len pár mesiacov pred voľbami (dobrý anjel, pezinská skládka). V oboch prípadoch sa ich rukovodíteli (veľmi sa mi sem hodí toto ruské slovo, i keď v ruštine má trochu iný význam) rozhodli, že ide o prezidentov len na jedno použitie. Pochopili, že Čaputová za všetky tie špinavosti, ktoré vo funkcii spáchala je druhýkrát nezvoliteľná a nasadili Korčoka, ako budúceho páchateľa podlostí.

O tom, prečo je Korčok nevoliteľný som písal v predchádzajúcich článkoch: TUTU

Moc PR agentúr a médií je však úžasná a stále hrozí riziko, že Korčoka na hrad pretlačia. Tak pri výbere hlasovacieho lístka dobre zvažujte!

Ďalej chcem pokračovať na humornejšiu nôtu. Myslím si, že pri presadzovaní určitých ľudí na hrad by sa zapotili aj tie najšikovnejšie PR agentúry, vrátane Arona Shaviva.

Napríklad taký, žiaľ už zosnulý, maliar a ilustrátor Svetozár Mydlo. Veď si len predstavte volebný slogan:

Mydlo na hrad!

To by vyznievalo, akoby na hrade nefungovala hygiena.

Alebo taký, tiež už zosnulý, košický futbalista, Jozef Bomba.

Bomba na hrad!

To by nešlo.

Zostaňme pri futbalistoch. Futbalového útočníka Michala Gottwalda by bolo tiež poriadne zložité presadiť za prezidenta.

Gottwald na hrad!

A čo futbalisti Čvirik, Diňa, Had, Hološko, Mucha, Obžera, Polievka…?

Futbalista Radoslav Zábavník by sa možno uplatnil ako prezident na Ukrajine. Tam založili tradíciu voliť do funkcie bývalých zábavníkov.

A futbalista Dávid Strelec, ten by ani kandidovať nemohol! Sotva by vyšiel von s volebným sloganom Strelec na hrad, už by mu čurillovci v zmysle svojich najveľkolepejších tradícií nadránom vylomili dvere na byte a za rachotu vrtuľníka visiaceho nad jeho domom, by ho obvinili, že plánuje teroristický čin voči terajšej Pani nedotknuteľnej.

Herec a režisér Zoro Záhon by kandidovať tiež nemohol. Alebo aj mohol, ale s minimálnou šancou na úspech. Pri použití sloganu Záhon na hrad, by si ho každý plietol s Michalom Trubanom a jeho programom pestovania a užívania marišky.

Igor Matovič, ktorý sa dostal do parlamentu len vďaka volebnému podvodu, keď oklamal cigánskych voličov, urobil chybu. Nemal kandidovať na post prezidenta sám, ale kandidatúru mal ponúknuť hercovi Jozefovi Vajdovi.

Vajda na hrad!

To by Matovičovi možno prinavrátilo priazeň Rómov.

A hokejisti? Dubnický odchovanec Juraj Majdan by bol absolútne neprijateľný!

Majdan na hrad!

Nie!

Ani v najhoršom sne!

Zato hokejista René Vydarený by bol úplne najlepší! Nielenže by mal dobrý slogan, ale po jeho zvolení by dobre zneli slová z úst redaktorky  Televíznych novín: „Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky má Vydarený, prezident Slovenskej republiky, podporu 95,4% obyvateľstva…!

Tak robme všetko preto, aby aj v marcových prezidentských voľbách bol prezident vydarený!

Dobre, dosť bolo srandy.

Chcel som tým všetkým len poukázať na to, že dnes možno urobiť prezidenta z hocikoho. Svedčia o tom príklady nielen z domova, ale aj z „progresívneho“ zahraničia. Agentúry a médiá zvýrazňujú na kandidátoch to nepodstatné, to pozlátko, neraz umne a na poslednú chvíľu pozliepané. Neponúknu voličom konkrétne príbehy jednotlivých kandidátov so všetkými ich životnými zlyhania, klamstvami, omylmi, celoživotnými stanoviskami a áno, aj úspechmi, aby sa volič mohol rozhodnúť na základe logickej úvahy. Ponúkajú len nepodstatné pozlátko.

A tragédia je, že niektorým voličom toto stačí.

 

nebuďte…

 

Zdroj foto: autor textu

Postrehy z koncertu

13.05.2024

Hoci Jean-Michel Jarre nie je úplne „moja šialka kávy“ ako by povedala Darinka, kedysi Rolincová, vybral som sa včera večer predsa len k bratislavskej Inchebe. Musím uznať, že to bol celkom zážitok! Počúvateľné skladby boli pekné, nepočúvateľné sme pretrpeli. Svetelná, pyrotechnická a dronová show bola veľkolepá. Ale nie o tom som chcel. Na koncerte, ktorý vybavil [...]

Zážitok z dnešného dňa. . .

25.04.2024

Vybral som sa dnes na Miestny úrad Bratislava – Staré Mesto, aby som tam, ako budúci člen okrskovej volebnej komisie v eurovoľbách, podpísal potrebné dokumenty. Prechádzal som cez Hviezdoslavovo námestie a už diaľky som zbadal pred americkou ambasádou veľký zhluk ľudí. Prekvapilo ma to, pretože som nevedel o žiadnej protestnej, ani inej akcii a väčšinou o nich [...]

O Pelleho víťazstve

07.04.2024

Treba povedať, že Pellegriniho víťazstvo bolo napriek očakávaniam a odhadom výrazné! A bolo by bývalo omnoho, omnoho výraznejšie, ak by sa na Slovensku viedla normálna demokratická a slušná predvolebná kampaň. To, čo prevádzal Matovič tesne pred volebným dňom, bolo to najhlbšie dno a mne sa z neho chcelo naozaj zvracať. Ukázalo sa, že najväčším homofóbom na [...]

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

medveď

V katastri obce Kľačno sa medveď hnedý dobýjal do kurína

19.05.2024 14:13

Zásahový tím medveďa monitoruje. Polícia vyzvala občanov o opatrnosť.

KDR vojaci kongo

Ozbrojené sily Konžskej demokratickej republiky zmarili pokus o štátny prevrat

19.05.2024 14:02

K pokusu o prevrat tak došlo uprostred krízy, ktorá zasiahla vládnucu stranu prezidenta Tshisekediho v súvislosti s voľbami do vedenia parlamentu.

súd, fico, atentát, cintula, šts

NAKA obvinila tri osoby za schvaľovanie konania útočníka v Handlovej

19.05.2024 13:16

Aktuálne sú v cele policajného zaistenia, o ďalšom postupe rozhodne prokurátor.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 594
Celková čítanosť: 2143196x
Priemerná čítanosť článkov: 3608x

Autor blogu

Kategórie