Pomýlená RTVS

RTVS dnes odvysielala prvú diskusiu kandidátov do Európskeho parlamentu.

Na úvod a na koniec relácie odznela veta:

„Názory a stanoviská kandidátov na funkciu poslanca Európskeho parlamentu vysielané v tejto diskusie nemožno považovať za stanoviská a názory RTVS.“

Chápem, že vyslovenie tejto vety si asi vyžadujú Pravidlá volebného vysielania RTVS pre voľby do Európskeho parlamentu 2024, alebo doterajší Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, či nejaký iný vnútorný predpis.

Tá veta tam však nemá čo hľadať! A aj vyslovenie tejto vety svedčí o tom, že vo verejnoprávnom médiu treba urobiť poriadok!

Pretože verejnoprávne médium nemá čo mať politické stanoviská a názory! Preto je takéto upozorňovanie na niečo, čo aj tak nemá byť, čírym nezmyslom! Verejnoprávne médium je prostriedok verejnej služby a poslucháčom robí len servis, v rámci ktorého má prinášať pluralitné názory z celého názorového spektra. Názor a stanovisko si následne má urobiť poslucháč resp. divák a nie RTVS.

K samotnej debate len pár viet.

Nechápem, ako ešte stále môže niekto podporovať takú persónu, ako je bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Arogantné, povýšenecké, netolerantné, militantné vystupovanie, akým sa on prezentuje, je mimoriadne odpudivé. Jaroslav Naď je úplne jasný vojnový štváč, ktorý, keď sa mu nadhodí téma vojny, tak ide ako na kokaíne! Každému, čo len trochu vnímavému človeku musí byť po pár vetách jasné, že ide o človeka, ktorý ma Slovensko v paži, ak nechcem spomenúť inú časť tela. Pre tohoto človeka je slovo mier to, čo pre alkoholika slovo antabus.  Skvelo by sa vynímal s krátkymi Dolfiho fúzikmi v nacistickej uniforme pred hajlujúcimi pochodovým útvarmi nesúcimi horiace fakle.

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 10. časť

11.12.2025

S plnými bruchami sme sa vydali na prechádzku po Malej Indii. Hneď za rohom bás čakal Sri Veermakaliamman temple. Sri Veeramakaliamman Temple stojaci na ulici Serangoon Road je jeden z najznámejších hinduistických chrámov v Singapure. Postavili ho okolo 1855 indickí prisťahovalci z Tamil Nadu. Pôvodne slúžil ako svätyňa pre obyvateľov z južnej Indie, ktorí pracovali v [...]

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 9. časť

10.12.2025

Ďalší deň sme už postupovali podľa pripraveného programu. Metrom sme sa prepravili do konečnej stanice fialovej linky metra Harbour Front. Ako inak, umiestnená bola zase v prízemí obrovského nákupného strediska VivoCity. Tentoraz som mal všetko presne naštudované! Vedel som, že sa musíme dostať na tretie poschodie tohto shopping centra, pretože odtiaľ štartuje monorail [...]

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 8. časť

09.12.2025

Ďalší deň sme sa presunuli do Singapuru. Najprv metrom na ústrednú autobusovú stanicu Terminal Bersepadu Selatan. Hoci som lístky na autobus kúpil ešte doma, na autobusovej stanici treba vykonať chceck-in, takže je vhodne prísť s dostatočnou časovou rezervou. V čase nášho vybavovania fungovalo len jedno okienko a pracovník za ním bol komótny ako penzista s diaľkovým [...]

Venezuela, tanker

Jedna nestačila. USA chcú zhabať ďalšie lode s venezuelskou ropou

11.12.2025 20:52

Spojené štáty sa chystajú zabaviť ďalšie lode prevážajúce venezuelskú ropu, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje.

vojna na Ukrajine, Siversk

Padá ďalšia ukrajinská bašta? Rusi: Dobyli sme Siversk. Ukrajinci: Mesto je stále v našich rukách

11.12.2025 20:22

Ďalšia dôležitá ozbrojená bašta ukrajinských síl, mesto Siversk, je v ruských rukách, tvrdí Moskva. Kyjev to odmieta.

rubeľ, Rusko, Moskva

Štáty EÚ našli cestu, ako siahnuť na ruské aktíva, obídu právo veta a Orbána. Začnú s neobmedzeným zmrazením ruských peňazí

11.12.2025 18:25

Nemecko a ďalšie štáty EÚ sa dohodli, že väčšinovým hlasovaním vytvoria právny základ pre využitie ruských štátnych aktív na podporu Ukrajiny.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 714
Celková čítanosť: 2644464x
Priemerná čítanosť článkov: 3704x

Autor blogu

Kategórie

Archív