Založ si blog

Otvorený list pani prezidentke

Niektorí tvrdia, že všetko, čo robí Pellegrini je zle a neskoro. Iní (aj zahraničné médiá) nás dávajú za vzor toho, čo sa má a malo (najmä v Taliansku) urobiť hneď.

To, čo robí Pellegriniho (ešte stále vláda) je dobre! Niektoré veci sa síce mohli pritvrdiť – napríklad za zatajenie pozitívnej cestovateľskej anamnézy a nedodržiavanie karanténnych opatrení mal byť trest odňatia slobody a niekto si tam už mal ísť pre výstrahu sadnúť. Ale vďaka aj za to, čo sa deje pod taktovkou tejto vlády.

Ak sa stala nejaká chyba, tak inde. Rôzni odborníci tvrdili (a niektorí to tvrdia dokonca ešte aj dnes), že coronavirus je ako chrípka.

No nie je!

Úmrtnosť je ďaleko vyššia ako pri chrípke, podľa rôznych zdrojov je vyššia o 10 – 30%! (záleží na použitej metodike rátania) Navyše takmer tretina tých, ktorí sa „vyliečia“ majú trvalo zníženú kapacitu pľúc a bez oddychu na každom schode nevyjdú do 1. poschodia a šanca na ďalšie dožitie je u nich 2 – 6 rokov . A pre tých, ktorí tvrdia, že sa smrti neboja, by bolo možno dobre napísať, ako sa pri tejto chorobe umiera – je to ako keby ste sa topili v jazere, len to trvá dlhšie, ste osamote (lebo ste infekčný) a pri plnom vedomí!

Dôsledkom toho, že „odborníci“ zľahčovali situáciu, sú teraz ľudia, ktorých ešte stále možno vidieť zgrupovávať sa na najrozličnejších miestach a šíriť infekt ďalej.

V tejto situácii má dôjsť k výmene vlády. Je už klišé hovoriť, že si neviem predstaviť Matoviča ako tento problém rieši. Lenže sú tu aj iné dôvody, prečo výmena vlády teraz nie je absolútne vhodná. Jednak, preberanie funkcií a úradov trvá nejaký čas a to bude časová strata v boji s coronavirusom. A v tomto boji ide doslova o hodiny. Druhý dôvod je ten, že je dosť možné, že nová vláda so Sulíkom zaujme ku coronavirusu iný postoj. Veď aj včera sa Sulík so šťastným výrazom na tvári z pocitu, že zostavili vládu vyjadril, že konečne sa začnú robiť opatrenia v prospech biznismenov. Znamená to, že ku coronavirusu sa nová vláda postaví ako vláda Borisa Johnsona vo Veľkej Británii? Johnsonova vláda totiž nerobí takmer nič! Pretože business first!

Pani prezidentka, ak vám ide naozaj o ľudí, odložte, prosím, menovanie novej vlády! Je to v ich záujme. A tiež treba ľuďom natvrdo povedať, že opatrenia nie sú na 14 dní. Žiaci sa už do škôl v tomto školskom roku nevrátia!

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Jar vo februári. Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní

21.02.2024 19:12

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064380x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie