Založ si blog

Otvorený list pani prezidentke

Niektorí tvrdia, že všetko, čo robí Pellegrini je zle a neskoro. Iní (aj zahraničné médiá) nás dávajú za vzor toho, čo sa má a malo (najmä v Taliansku) urobiť hneď.

To, čo robí Pellegriniho (ešte stále vláda) je dobre! Niektoré veci sa síce mohli pritvrdiť – napríklad za zatajenie pozitívnej cestovateľskej anamnézy a nedodržiavanie karanténnych opatrení mal byť trest odňatia slobody a niekto si tam už mal ísť pre výstrahu sadnúť. Ale vďaka aj za to, čo sa deje pod taktovkou tejto vlády.

Ak sa stala nejaká chyba, tak inde. Rôzni odborníci tvrdili (a niektorí to tvrdia dokonca ešte aj dnes), že coronavirus je ako chrípka.

No nie je!

Úmrtnosť je ďaleko vyššia ako pri chrípke, podľa rôznych zdrojov je vyššia o 10 – 30%! (záleží na použitej metodike rátania) Navyše takmer tretina tých, ktorí sa „vyliečia“ majú trvalo zníženú kapacitu pľúc a bez oddychu na každom schode nevyjdú do 1. poschodia a šanca na ďalšie dožitie je u nich 2 – 6 rokov . A pre tých, ktorí tvrdia, že sa smrti neboja, by bolo možno dobre napísať, ako sa pri tejto chorobe umiera – je to ako keby ste sa topili v jazere, len to trvá dlhšie, ste osamote (lebo ste infekčný) a pri plnom vedomí!

Dôsledkom toho, že „odborníci“ zľahčovali situáciu, sú teraz ľudia, ktorých ešte stále možno vidieť zgrupovávať sa na najrozličnejších miestach a šíriť infekt ďalej.

V tejto situácii má dôjsť k výmene vlády. Je už klišé hovoriť, že si neviem predstaviť Matoviča ako tento problém rieši. Lenže sú tu aj iné dôvody, prečo výmena vlády teraz nie je absolútne vhodná. Jednak, preberanie funkcií a úradov trvá nejaký čas a to bude časová strata v boji s coronavirusom. A v tomto boji ide doslova o hodiny. Druhý dôvod je ten, že je dosť možné, že nová vláda so Sulíkom zaujme ku coronavirusu iný postoj. Veď aj včera sa Sulík so šťastným výrazom na tvári z pocitu, že zostavili vládu vyjadril, že konečne sa začnú robiť opatrenia v prospech biznismenov. Znamená to, že ku coronavirusu sa nová vláda postaví ako vláda Borisa Johnsona vo Veľkej Británii? Johnsonova vláda totiž nerobí takmer nič! Pretože business first!

Pani prezidentka, ak vám ide naozaj o ľudí, odložte, prosím, menovanie novej vlády! Je to v ich záujme. A tiež treba ľuďom natvrdo povedať, že opatrenia nie sú na 14 dní. Žiaci sa už do škôl v tomto školskom roku nevrátia!

Správa o ceste do Ruska – 5/10

13.07.2024

Zo železničnej stanice sme zamierili s Ľubkou do nákupného centra Galeria Shopping Mall nachádzajúceho sa hneď vedľa. Predpokladali sme, že tam bude dostatok verejne prístupných wifín a tak nebude problém nájsť si ubytovanie na štyri noci. Predpoklad bol správny, v shopingu boli k dispozícii štyri voľné siete. Malo to len malý háčik – do všetkých bolo potrebné sa [...]

Správa o ceste do Ruska – 4/10

12.07.2024

Vziať nás do 150 km vzdialeného Petrohradu sa nám nakoniec ponúkol vodič jednej maršrutky. Za predpokladu, že mu v mikrobuse zostane voľné miesto. Zostalo. Za odvezenie chcel 750 rubľov od každého, lenže my sme ešte nemali vymenené peniaze. Do Ruska sme brali so sebou britské libry, pretože informácie, ktoré sme mali, tvrdili, že v Rusku sa libry vymieňajú v [...]

Správa o ceste do Ruska – 3/10

10.07.2024

O ôsmej ráno nás v hotelovej izbe zobudil telefonát recepčnej. Bez toho, že by sme ju predchádzajúci večer informovali o zmysle a cieli nášho pobytu, oznámila nám, že pred hraničným prechodom sa začína tvoriť rad a ak chceme ísť do Ruska, máme si švihnúť. V cene ubytovania boli zahrnuté aj raňajky a ak má Slovák niečo zaplatené, chce to aj využiť. [...]

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

Irán, voľby, Masúd Pezeškiján

Novozvolený iránsky prezident je pripravený na konštruktívny dialóg s EÚ

13.07.2024 13:28

Prezident vyzval na konštruktívne vzťahy so západnými krajinami a vyslovil sa za obnovenie jadrovej dohody.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 608
Celková čítanosť: 2196818x
Priemerná čítanosť článkov: 3613x

Autor blogu

Kategórie