Čudný sme my národ. . .

Bol som dnes čosi vybavovať v centre nášho hlavného mesta.
Nuž neviem, pochodil som kus sveta – v Turecku, Chorvátsku, Vietname, Ekvádore, dokonca aj v Mauritánii – tam všade majú takmer na každom dome vyvesené štátne zástavy vlastnej krajiny. To už vôbec nespomínam Spojené štáty, kde som síce nebol (a ani nemusím), ale stačia mi americké filmy, v ktorých takmer v každom zábere musí byť americká vlajka (akoby nejaký tajný cenzor neodobril filmový záber, ak by v ňom vlajka nebola).
Slovenskú štátnu zástavu som dnes v hlavnom meste SR nevidel. No dobre, na pár budovách štátnej správy boli vyvesené vedno s tou eurosajuznou. Ale inak nič!
Zato iných čudných vlajok som po meste videl vyvesených dosť.
Čudný sme my národ…

Zastavenie vyšetrovania menežmentu covidu v SR

20.02.2026

6. marca 2025 som na blogu uverejnil článok o tom, ako ma zavolali na výsluch na Úrad boja proti organizovanej kriminalite UBOK (predtým NAKA) práve kvôli menežovaniu covidu v SR.TU Potom sa dlho nič nedialo. Pred pár dňami som poštou dostal uznesenie, ktorým sa trestné stíhanie zastavuje. Tridsaťtristranové uznesenie obsahuje stručné výcucy z výpovedí všetkých [...]

Trump + Epstein

02.02.2026

O Trumpovych „koníčkoch“ čosi naznačoval už týždenník Zmena č. 6 z roku 1993…

Pár slov o filmoch

29.01.2026

O tom, kam sme sa za 36 rokov od prevratu v novembri 1989 dostali, svedčí aj taká v podstate podružná vec, ako je program slovenských kín. Polovicu života som prežil v minulom režime a polovicu v tomto – môžem teda porovnávať. Časy minulého režimu môžeme rozdeliť na dve obdobia: 1949 – 1967 a 1968 – 1989. Ak neberieme do úvahy domácu filmovú produkciu, tak [...]

BANSKÁ BYSTRICA: Nový most pri železničnej stanici

Na Slovensku pribúdajú mosty v dezolátnom stave. Kto ich opraví? A kto to zaplatí?

13.03.2026 11:48

Stav regionálnych ciest sa v posledných rokoch zlepšuje len nepatrne a technický stav mostov sa naopak výrazne zhoršuje.

pride, pochod, trans vlajka

Doklady totožnosti musia rešpektovať pohlavnú identitu transrodových osôb, rozhodol Súdny dvor EÚ

13.03.2026 11:31

Transrodové osoby v Európskej únii majú právo na doklady totožnosti, ktoré zodpovedajú ich zvolenej rodovej identite.

stíhačka F-16

Poplach nad krajinou NATO: stíhačky F-16 vzlietli po tom, čo radary zachytili neznáme drony

13.03.2026 11:30

Systémy protivzdušnej obrany boli uvedené do pohotovosti.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 734
Celková čítanosť: 2733224x
Priemerná čítanosť článkov: 3724x

Autor blogu

Kategórie

Archív